Το Μήνυμα του Learning & Development Conference ’18
Στις 30 Ιανουαρίου 2018, πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα από την εταιρεία Boussias Conferences το πρώτο Learning & Development Conference ’18 με σκοπό να αναδείξει τις τάσεις που διαμορφώνουν το σύγχρονο περιβάλλον της εταιρικής και όχι μόνο εκπαίδευσης και κατάρτισης, να παρουσιάσει βέλτιστες στρατηγικές και αποτελεσματικές πρακτικές και να αναδείξει πώς οι ενέργειες για την εκπαίδευση και την ανάπτυξη του ανθρώπινου δυναμικού συνδέονται με το bottom line.
Συμμετείχα ως ομιλήτρια, με την ομάδα της FlexLearn Solutions, παρουσιάζοντας τις σύγχρονες παγκόσμιες τάσεις αλλά και απαιτήσεις που υφίστανται σε επίπεδο εκπαίδευσης, ανάπτυξης και εξέλιξης του ανθρώπινου δυναμικού των επιχειρήσεων και πώς αυτές συνδέονται με την προηγμένη τεχνολογία. Στόχος μου ήταν να προτείνω στις επιχειρήσεις και στους ανθρώπους τους, ευέλικτους και αποτελεσματικούς τρόπους μάθησης και ανάπτυξης, χρησιμοποιώντας ως «εργαλείο» την cloud based SaaS E-learning πλατφόρμα FlexLearn, ώστε να μπορούν να μετατραπούν σε organizations of the future και σε λάτρεις της δια βίου μάθησης και μάλιστα με fun τρόπο.
Παρακολούθησα τους περισσότερους ομιλητές του συνεδρίου και στο τέλος της ημέρας, η «γεύση» που μου έμεινε ήταν γλυκόπικρη. Και γιατί το λέω αυτό;
Γλυκιά, γιατί πραγματικά χάρηκα, ακούγοντας κυρίως τους ομιλητές του συνεδρίου που ήρθαν από το εξωτερικό ως keynote speakers, ότι οι άνθρωποι, σε πάρα πολλές επιχειρήσεις ανά τον κόσμο (και όχι γνωστές και μεγάλες απαραίτητα), χρησιμοποιούν νέους, εξελιγμένους τρόπους συνεχούς εκπαίδευσης και ανάπτυξης, δημιουργώντας ένα αποτελεσματικό οικοσύστημα μάθησης, που τους επιτρέπει να ανταποκριθούν γρήγορα και με επιτυχία στις προκλήσεις της agile εποχής.
Πικρή, γιατί, αναλογιζόμενη την κατάσταση που αντιμετωπίζω μέσα στις περισσότερες επιχειρήσεις, όταν καλούμαι να λειτουργήσω ως business coach, project manager ή/και ως εκπαιδεύτρια, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι στην Ελλάδα του 2018, οι άνθρωποι ακόμα δεν έχουν πάρει χαμπάρι ότι τα πράγματα έχουν αλλάξει. Παραμένουν σε μία κατάσταση μετριότητας. Παραμένουν στη ζώνη άνεσής τους. Συνεχίζουν και λειτουργούν με μία δημοσιοϋπαλληλική νοοτροπία (και αναφέρομαι και σε όσους εργάζονται σε ιδιωτικές επιχειρήσεις) και όταν τους θέτεις την ερώτηση «Τι έμαθες πρόσφατα;» σε κοιτούν περίεργα… Θαρρείς και έχεις έρθει από άλλο πλανήτη. Πιστεύουν ότι έχοντας πάρει ένα πτυχίο και έχοντας κάνει ένα μεταπτυχιακό έχουν εξασφαλίσει τη θέση τους (στην καλύτερη περίπτωση!) Όμως, ο τρόπος που μαθαίνουμε και τι μαθαίνουμε και τι εννοούμε ως ανάπτυξη και εξέλιξη έχει αλλάξει και θα αλλάζει συνεχώς!
Το βασικό μήνυμα λοιπόν αυτού του συνεδρίου, όπως το εισέπραξα και το ένιωσα ήταν:
«Αν δεν αλλάξουν mindset, τόσο οι επιχειρήσεις όσο και οι άνθρωποι που δουλεύουν σ’ αυτές, αν δεν μετατραπούν σε agile, speed learning junkies, δεν θα μπορούν να είναι σχετικοί στο πεδίο δραστηριοποίησής τους. Οι επιχειρήσεις δεν θα είναι βιώσιμες και οι άνθρωποι δεν θα βρίσκουν δουλειά!»
Γι’ αυτό ας ανασκουμπωθούμε και ας αρχίσουμε από… χθες να σχεδιάζουμε και να υλοποιούμε projects που μας πάνε ένα βήμα παρακάτω, που μας οδηγούν να γίνουμε overachievers, σε όλα τα επίπεδα της ύπαρξής μας.
Δήμητρα Ζερβάκη, EMBA, PMP, TTT